Standartní formáty

Digitální tisk

Vizitky, pozvánky, letáky, plakáty,
kalendáře, katalogy, brožury,
skripta, bloky, tiskopisy, návody,...

Velké formáty

Velkoformát

Plakáty, samolepky, plachty,
cedule (PVC, Kappa, plech),
bannery, billboardy

Fota

Fotky

Kvalitně vytištěné digitální
fotografie, různé povrchové úpravy,
různé formáty

Absolventské práce

Absolventské práce

Diplomové, bakalářské
a disertační práce

Ostatní potisky

Ostatní

Textil, tašky, CD/DVD
a plastové karty s potiskem

Pro užší výběr si vyberte jednu z rámcových kategorií.

Slovníček pojmů

Digitální tisk | Velkoformátový tisk / Foliopísmo | Fotoknihy/Fotky | Absolventské práce | Textil s potiskem | Tašky

CD/DVD | Plastové karty | Foliopismo | Roll up

 

Název Popis
1/0  Jednostranný černý tisk. 
1/1  Oboustranný černý tisk. 
4/0  Jednostranný barevný tisk. 
4/4  Oboustranný plnobarevný tisk. 
CMYK  Barevný tisk bez ohledu na počet barev (kromě kovových odstínů jako například zlatá a stříbrná). 
DĚROVÁNÍ  Vyvrtání otvoru o průměru 4 - 8mm. Používá se pro visačky nebo dokumenty, které je potřeba zavěsit do šanonu. 
EXPRESNÍ TERMÍN DODÁNÍ  Termín, kdy je zakázka připravena k expedici. To znamená datum, kdy je možné zakázku osobně vyzvednout v Karlových Varech a nebo je předána kurýrní službě, která jí doručí následující pracovní den. Pro vyzvednutí na zastoupení v Plzni to znamená datum, kdy bude večer zakázka převezena do Plzně a k vyzvednutí bude následující pracovní den. 
FORMÁT  Nerozlišuje se na šířku a na výšku, prostě vyberte rozměr bez ohledu na orientaci. 
GRAMÁŽ  Toto číslo uvádí hmotnost jednoho čtverečného metru papíru. V praxi to znamená, že čím je číslo vyšší, tím je papír tvrdší a silnější. Příklad: běžný kancelářský papír má plošnou hmotnost 80g/m2. Vizitky se většinou tisknou na 300g/m2. 
LAMINACE  Povrchová úprava - jde o potažení papíru omyvatelnou foliií v lesklém nebo matném provedení. Může být jednostranná i oboustranná. 
PERFORACE  Naseknutí papíru, které umožňuje jeho pozdější odtržení - vstupenky, odpovědní kupony apod. 
PERSONALIZACE  Všechny tiskové úlohy jsme schopni automatizovaně personalizovat. Jedná se o číslování, popisování, vkládání variabilních dat, fotek nebo textových řádků.  
PODKLADY  V této kolonce vybíráte buďto možnost, že nám dodáte tiskový PDF soubor, který vytiskneme a knihařsky zpracujeme a nebo možnost, že nám dodáte veškeré podklady a grafické zpracování bude provedeno odborně u nás. Po zhodnocení kvality podkladů a rozsahu požadované práce Vám do kalkulace doplníme cenu za grafické zpracování a odešleme Vám informační e-mail. Textové podklady posílejte ve Wordu, obrázkové v JPEG s rozlišením 300 Dpi a křivkové (např. logo nebo značka) ve formátu CDR nebo Ai. Do poznámky v objednávce uveďte Vaší představu zpracování. 
RYLOVÁNÍ  Je nutné u papírů s gramáží vyšší než 170g v případě, že chcete papír později přeložit - jedná se o strojem vytlačenou rýhu v papíru, která usnadňuje jeho přeložení. 
SLOŽKY TISKOPISŮ  Většinou samopropisovací formuláře se slepenými listy. 
STANDARDNÍ TERMÍN DODÁNÍ  Termín, kdy je zakázka připravena k expedici. To znamená datum, kdy je možné zakázku osobně vyzvednout v Karlových Varech a nebo je předána kurýrní službě, která jí doručí následující pracovní den. Pro vyzvednutí na zastoupení v Plzni to znamená datum, kdy bude večer zakázka převezena do Plzně a k vyzvednutí bude následující pracovní den. 
TYP PAPÍRU   Křídový papír je typ, se kterým se setkáváte například u většiny časopisů. Bezdřevý ofset je obyčejný papír, který znáte z výpisů banky nebo z klasické korespondence. Plátno - ražený bílý je papír se strukturou hrubého plátna. Color Copy je kvalitou výše než bezdřevý ofset, ale ne tak hladký jako křídový papír. Grafický kreativní je speciální karton různé barevnosti a struktury, který si můžete vybrat u nás ve vzorníku, hodí se pro luxusní tiskoviny. 
VAZBA  Twin Wire s háčkem - kroužková vazba s háčkem na zavěšení, např. kalendáře. V1 - měkká sešitová vazba, kde se ke spojení složek a obálky používaji skobky ve hřbetě, vhodné použití do 80 stran papíru 80g. V2 - lepená vazba, listy jsou ve hřbetu do knižního bloku spojeny tavným lepidlem (silné katalogy apod.) Vhodné pro lepení vnitřků na papíru do 135g. V2 PUR - listy jsou ve hřbetu do knižního bloku spojeny polyuretanovým lepidlem (silné katalogy apod.) Nutné pro lepení vnitřků na papíru nad 135g a zejména křídových papírů. U vazby V2 PUR je nutné počítat s delší dodací lhůtou - cca týden.