Standartní formáty

Digitální tisk

Vizitky, pozvánky, letáky, plakáty,
kalendáře, katalogy, brožury,
skripta, bloky, tiskopisy, návody,...

Velké formáty

Velkoformát

Plakáty, samolepky, plachty,
cedule (PVC, Kappa, plech),
bannery, billboardy

Fota

Fotky

Kvalitně vytištěné digitální
fotografie, různé povrchové úpravy,
různé formáty

Absolventské práce

Absolventské práce

Diplomové, bakalářské
a disertační práce

Ostatní potisky

Ostatní

Textil, tašky, CD/DVD
a plastové karty s potiskem

Pro užší výběr si vyberte jednu z rámcových kategorií.

Slovníček pojmů

Digitální tisk | Velkoformátový tisk / Foliopísmo | Fotoknihy/Fotky | Absolventské práce | Textil s potiskem | Tašky

CD/DVD | Plastové karty | Foliopismo | Roll up

 

Název Popis
Billboardový papír  Obyčejný papír s modrou podložkou pro překrytí původního motivu na výlepovém místě. 
Formáty rolí a desek  Potiskované materiály jsou omezené šířkou a podkladové desky zase svým rozměrem. Plachtovina se však může svařovat do velkých formátů. Také cedule se mohou sestavovat z několika desek. Musí však být pro to uzpůsobena konstrukce, kam bude deska montována. 
Laminace  Zajišťuje otěruvzdornost, zvyšuje životnost, v případě 5ti a víceleté obsahuje UV filter zabraňující vyblednutí při použití v exteriéru. 
Plachtovina - oboustranný PVC banner se šedým jádrem.  Slouží k oboustrannému potisku a zavěšení do volného prostoru. Šedé jádro zabraňuje vzájemnému prosvícení motivů z obou stran. 
Plakátové lišty  Obrázek se objeví po zatrhnutí výběru lišty. Jde o horní a dolní hliníkovou lištu na plakát včetně krajních koncovek a háčků pro zavěšení na zeď. 
Plátno Canvas  Imitace plátna vhodná pro reprodukce obrazů nebo při požadavku "plátěného" dojmu. Pokud se tisknou obrazy, které se vypínají přes dřevěný podrámek, tisk musí být větší na každou stranu o 2,5cm. 
Podvaření kovových ok  Doporučujeme při větších rozměrech plachty nebo u plachet, které budou namáhány větrem. Bez podvaření může dojít k vytržení oka do kraje plachty. 
Samolepící vinyl  Uvedený počet let vychází z údaje výrobců o barevné stálosti. 
Starboard premium  V podstatě jde o kapu. Sendvičová deska z pružného jádra (pěnový polystyren), oboustranně krytá chromokartonem s PE nátěrem. Je lepší pro aplikaci samolepících fólií. 
Starboard standard  V podstatě jde o kapu. Sendvičová deska z pružného jádra (pěnový polystyren), oboustranně krytá chromokartonem.  
Translucentní vinyl  Používá se pro světelné reklamy, zaručuje barevnou věrnost při prosvícení. 
Tvarový obřez u samolepek  Vyříznutí samolepy do libovolného tvaru (kolo, hvězda atd.) Nutno dodat ořezovou cestu ve vektoru jako přílohu k tiskovému PDF.