Pro výpočet ceny zvolte vhodnou grafickou ikonu s požadovaným produktem.

Slovníček pojmů

Digitální tisk | Velkoformátový tisk / Foliopísmo | Fotoknihy/Fotky | Absolventské práce | Textil s potiskem | Tašky

CD/DVD | Plastové karty | Foliopismo | Roll up

 

Název Popis
1/0  Jednostranný černý tisk. 
1/1  Oboustranný černý tisk. 
4/0  Jednostranný barevný tisk. 
4/4  Oboustranný plnobarevný tisk. 
CMYK  Barevný tisk bez ohledu na počet barev (kromě kovových odstínů jako například zlatá a stříbrná). 
DĚROVÁNÍ  Vyvrtání otvoru o průměru 4 - 8mm. Používá se pro visačky nebo dokumenty, které je potřeba zavěsit do šanonu. 
EXPRESNÍ TERMÍN DODÁNÍ  Termín, kdy je zakázka připravena k expedici. To znamená datum, kdy je možné zakázku osobně vyzvednout v Karlových Varech a nebo je předána kurýrní službě, která jí doručí následující pracovní den. Pro vyzvednutí na zastoupení v Plzni to znamená datum, kdy bude večer zakázka převezena do Plzně a k vyzvednutí bude následující pracovní den. 
FORMÁT  Nerozlišuje se na šířku a na výšku, prostě vyberte rozměr bez ohledu na orientaci. 
GRAMÁŽ  Toto číslo uvádí hmotnost jednoho čtverečného metru papíru. V praxi to znamená, že čím je číslo vyšší, tím je papír tvrdší a silnější. Příklad: běžný kancelářský papír má plošnou hmotnost 80g/m2. Vizitky se většinou tisknou na 300g/m2. 
LAMINACE  Povrchová úprava - jde o potažení papíru omyvatelnou foliií v lesklém nebo matném provedení. Může být jednostranná i oboustranná. 
PERFORACE  Naseknutí papíru, které umožňuje jeho pozdější odtržení - vstupenky, odpovědní kupony apod. 
PERSONALIZACE  Všechny tiskové úlohy jsme schopni automatizovaně personalizovat. Jedná se o číslování, popisování, vkládání variabilních dat, fotek nebo textových řádků.  
PODKLADY  V této kolonce vybíráte buďto možnost, že nám dodáte tiskový PDF soubor, který vytiskneme a knihařsky zpracujeme a nebo možnost, že nám dodáte veškeré podklady a grafické zpracování bude provedeno odborně u nás. Po zhodnocení kvality podkladů a rozsahu požadované práce Vám do kalkulace doplníme cenu za grafické zpracování a odešleme Vám informační e-mail. Textové podklady posílejte ve Wordu, obrázkové v JPEG s rozlišením 300 Dpi a křivkové (např. logo nebo značka) ve formátu CDR nebo Ai. Do poznámky v objednávce uveďte Vaší představu zpracování. 
RYLOVÁNÍ  Je nutné u papírů s gramáží vyšší než 170g v případě, že chcete papír později přeložit - jedná se o strojem vytlačenou rýhu v papíru, která usnadňuje jeho přeložení. 
SLOŽKY TISKOPISŮ  Většinou samopropisovací formuláře se slepenými listy. 
STANDARDNÍ TERMÍN DODÁNÍ  Termín, kdy je zakázka připravena k expedici. To znamená datum, kdy je možné zakázku osobně vyzvednout v Karlových Varech a nebo je předána kurýrní službě, která jí doručí následující pracovní den. Pro vyzvednutí na zastoupení v Plzni to znamená datum, kdy bude večer zakázka převezena do Plzně a k vyzvednutí bude následující pracovní den. 
TYP PAPÍRU   Křídový papír je typ, se kterým se setkáváte například u většiny časopisů. Bezdřevý ofset je obyčejný papír, který znáte z výpisů banky nebo z klasické korespondence. Plátno - ražený bílý je papír se strukturou hrubého plátna. Color Copy je kvalitou výše než bezdřevý ofset, ale ne tak hladký jako křídový papír. Grafický kreativní je speciální karton různé barevnosti a struktury, který si můžete vybrat u nás ve vzorníku, hodí se pro luxusní tiskoviny. 
VAZBA  Twin Wire s háčkem - kroužková vazba s háčkem na zavěšení, např. kalendáře. V1 - měkká sešitová vazba, kde se ke spojení složek a obálky používaji skobky ve hřbetě, vhodné použití do 80 stran papíru 80g. V2 - lepená vazba, listy jsou ve hřbetu do knižního bloku spojeny tavným lepidlem (silné katalogy apod.) Vhodné pro lepení vnitřků na papíru do 135g. V2 PUR - listy jsou ve hřbetu do knižního bloku spojeny polyuretanovým lepidlem (silné katalogy apod.) Nutné pro lepení vnitřků na papíru nad 135g a zejména křídových papírů. U vazby V2 PUR je nutné počítat s delší dodací lhůtou - cca týden.