Pro výpočet ceny zvolte vhodnou grafickou ikonu s požadovaným produktem.

Slovníček pojmů

Digitální tisk | Velkoformátový tisk / Foliopísmo | Fotoknihy/Fotky | Absolventské práce | Textil s potiskem | Tašky

CD/DVD | Plastové karty | Foliopismo | Roll up

 

Název Popis
Digitální potisk  Technologie, při které se textil potiskuje bez nutnosti výroby tiskových forem a to barevně přímo na textil. Proto je tento druh potisku vhodný zejména pro menší série a to již od 1 ks. Při tisku na jiný než bílý textil se motiv podtiskuje bílou barvou, aby byla dosažena výborná kvalita barev, které nejsou ovlivněny barvou textilu. Textil pro tento druh potisku musí obsahovat minimálně 90% bavlny. Pro digitální potisk textilu doporučujeme, realizovat zakázku na námi dodaný textil. Při tisku na zákazníkem dodaný (nevhodný) textil za výsledek neručíme a tento nebude uznán při reklamaci. Doporučujeme konzultovat s námi, zda se rozměry hodí i pro tisk na dámská či dětská trička a zda je požadované umístění technicky možné. U nestandardního textilu někdy požadujeme 1 ojediněle i více kusů k tiskové zkoušce. 360 x 600 mm (šířka x výška) Jelikož tisk provádíme v systémem CMYK, nelze tedy počítat s přesnou barevností dle Pantone. Při tisku barevného textilu se plocha motivu podtiskujeme bílou barvou, což vyžaduje impregnaci látky fixační vrstvou, která po zasušení tepelným lisem ve vláknech mírně ztuhne. Tento efekt zmizí hned po prvním vyprání, není tedy důvodem k reklamaci. Pro maximální životnost potisku na tričku, je nezbytné dodržení určitých základních zásad: Prát tričko s potiskem porubu na nízké teploty (30°C až 40°C). Žehlit tričko vždy porubu mimo tištěnou plochu.  
Lak  Efekt, při kterém se tisková barva nalakuje pro zvýšení optického dojmu. 
Přímý sítotisk   Technologie, při které se textil potiskuje pomocí tiskových forem (sít). Pro každou barvu a velikost musí být vyrobena samostatná tisková forma. Proto je tato technologie ideální pro zakázky od 30 ks. Barvy na textilu dokonale drží a je možné na ně aplikovat různé efekty. 
Puff efekt  Efekt, při kterém tisková barva nabobtná a vytvoří efektní reliéf. 
Tištěný transfer   Motiv vytištěný na speciální fólii a následně zažehlený do textilu. Lze tisknout i fotografie. Vydrží cca 50 vyprání.  
Transferový potisk  Pro potisk textilních výrobků, na které nelze aplikovat přímý sítotisk, jako jsou např. batohy, klíčenky, taštičky, diáře a různé další netradiční výrobky. Tiskne se na speciální materiál, ze kterého se pomocí tepla a tlaku přenese obraz na potiskovaný materiál. Tento typ potisku není vhodný na předměty, které se často perou – tisk by se brzy zničil.  
UV lak  Efekt, při kterém se tisková barva nalakuje speciálním UV lakem, který pod UV zářením svítí. Tento efekt lze aplikovat také samostatně, jako tisková barva přímo na textil. Při takovémto požadavku zadejte v kalkulátoru jednobarevný potisk a v popisu barvy uveďte UV lak. V kolonce efekty pak uveďte „Žádné efekty“. 
Vyřezaný transfer   Motiv vyřezaný řezacím plotrem do speciální fólie a následně zažehlený do textilu. Nelze dělat rastrovou grafiku nebo fotografie.  
Výšivka  Chcete aby Váš textil vypadal reprezentativně i po mnoha letech? Výšivka na textil je pro vás jednoznačnou volbou! Textilní výšivka je vhodná především na motivy menších rozměrů. U každé zakázky je nutné naprogramovat motiv pro SW šicího stroje.  
Změna barvy  Pokud máte požadavek vytisknout na celý náklad textilu jeden stejný motiv, ale různými barvami, tak zadejte, kolikrát bude potřeba změna barvy. Pokud tedy budete chtít stejný motiv vytisknout 2 barvami, tak zadejte „Změna barvy 1x“.